• BIBLIOTEKA

GODZINY PRACY:   PONIEDZIAŁEK   8.00 – 15.00                                                                                                                                 CZWARTEK         8.00 – 15.00                                                                                                                                 PIĄTEK                 8.00 – 13.20, 14.05 – 14.45                                                                                                                                                                                                                              OPIEKUN: DOMINIKA STARZYŃSKA
        • AKCJA BICIA REKORDU W CZYTANIU NA PRZERWIE

• #przerwanaczytanie

27 października wszyscy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w IV Międzynarodowej Edycji VIII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie „Przerwa na czytanie”. Wydarzenie realizowane jest w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom". Celem akcji jest w głównej mierze pokazanie uczniom, że czytanie jest fajne, może być zabawą i sprawiać przyjemność.

Czytaliśmy w klasie i na sali. Sprawiło nam to wiele radości. Na pewno za rok również weźmiemy udział w tej akcji.😊📚📚📗📒📖📖

• I Ogólnopolska Akcja "Czytanie na Polanie"

Ogólnopolski Projekt "Mistrzyni Szymborska"

• W naszej szkole realizujemy projekt „Mistrzyni Szymborska”.

• Prośby Książki.

• Zanim zaczniesz mnie czytać, umyj ręce.

• Nie czytaj mnie podczas jedzenia.

• Nie pisz i nie rysuj na moich kartkach.

• Nie śliń palców przy przewracaniu moich kartek.

• Przerwę w czytaniu zaznacz zakładką i odstaw mnie na półkę.

• Podklej mnie, gdy jestem uszkodzona.
        • Nie staraj się zostać człowiekiem sukcesu, lecz człowiekiem wartościowym.
        • Albert Einstein
        • Odważnym człowiekiem jest nie ten, kto się niczego nie lęka. Lecz ten, którego szlachetna dusza swój lęk przezwycięża.
        • William Shakespear
        • Tylko ten jest wykształcony, kto nauczył się, jak się uczyć; kto nauczył się, jak przystosować się i zmieniać.
          •    Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła.

Kto czyta książki, żyje podwójnie.

Umberto Eco

Pokój bez książek jest jak ciało bez duszy.

Marek Tuliusz Cyceron

• Mały kącik czytelniczy